تبلیغات
*رود فرات*roodforat - سکوت در برابر شخص احمق(ابله)بهترین پاسخ اوست

 

در پاسخ به افرادی  که وقتی حقیقتی گفته می شود که مورد قبول آنها نباشد یا وقتی با کسی اختلاف پیدا می کنند خود را حق مطلق و هم ردیف ائمه آطهار(ع) فرض می کنند....

در پاسخ به افرادی  که وقتی حقیقتی گفته می شود که مورد قبول آنها نباشد یا وقتی با کسی اختلاف پیدا می کنند خود را حق مطلق و هم ردیف ائمه آطهار(ع) فرض می کنند و طرف مقابل خود را در ردیف دشمنان ائمه اطهار(ع) می دانند و به ناسزاگویی متوسل می شوند.  دو  روایت از پیامبر اکرم(ص) و امام صادق (ع) ذکر می شود.

قال رَسُولِ اللَّهِ ص إِنَّ اللَّهَ حَرَّمَ الْجَنَّةَ عَلَى کُلِّ فَحَّاشٍ بَذِی قَلِیلِ الْحَیاءِ لَا یبَالِی بِمَا قَالَ وَ لَا مَا قِیلَ فِیه.

حضرت رسول (ص) فرمود: بهشت بر فحاش و هرزه گوى کم حیائى که باک ندارد چه میگوید و چه مى‏شنود حرام است. ارشاد القلوب ج۱ ص۱۴۳

شرکت شیطان در نطفه فحاش

-وَ قَالَ الصادق (علیه السلام) مِنْ عَلَامَاتِ شِرْکِ الشَّیطَانِ الَّذِی لَا شَکَّ فِیهِ أَنْ یکُونَ الرَّجُلُ فَحَّاشاً لَا یبَالِی مَا قَالَ وَ لَا مَا قِیلَ فِیهِ فَإِنَّهُ لُعِبَ بِه.

حضرت صادق (علیه السلام) فرمود؛ از نشانه‏ هائى که ثابت می‌کند شیطان در نطفه فردی شرکت دارد. این است که او فحاش باشد و باکى نداشته باشد که چه مى‏گوید و چه می‌شنود. (ارشاد القلوب  ج۱ ص۱۴۳)
طبقه بندی: اجتماعی و فرهنگی، 
برچسب ها: رودفرات، ابلهان، جواب، سکوت، احمق، بهترین پاسخ،  

تاریخ : سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 | 07:56 ق.ظ | نویسنده : محمد چوپانی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • خانه سرود